Silkway халықаралық университетіндегі қазақ халық тоқымасының өнері туралы.

Бүгін дөңгелек үстел форматында қолданбалы өнер саласында жұмыс кездесуі өтті. Дөңгелек үстелді Silkway Халықаралық университетінің ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру бөлімі ұйымдастырды, оған Баженова Наталия Александровна - ҚР МӨМ Қазақстан қолданбалы өнер бөлімінің аға ғылыми қызметкері шақырылды. Ә.Қастеева (Алматы қ.); Бектаева Дана Эриковна – XIX-XX ғғ. қолдан тоқылған қазақ кілемдерін және басқа да қолдан тоқылған бұйымдарды коллекционер, кәсіпкер, қазақ мәдениетінің дүниетаным философиясын зерттеуші, жазушы, сатирик (Түркістан қ.); сондай–ақ Қонақбаева Ұлжамал Жандаралиевна - PhD, Silkway Халықаралық университетінің "Кәсіптік оқыту және өнер" кафедрасының меңгерушісі.

Наталия Баженова "Қазақ халық тоқымасы" тақырыбында сөз сөйледі, онда ол осы халық өнерінің техникасын қазақ халқының этникалық мәдениетінің ажырамас бөлігі ретінде әдемі сипаттады. Баяндама барысында Н.Баженова Silkway Халықаралық университетінің "Кәсіптік оқыту және өнер" кафедрасының ұжымы мен студенттерін қолданбалы өнер саласындағы бірлескен ғылыми зерттеулерге шақырды.

Дана Бектаева өз кезегінде "Қазақ кілемдері және олардың құпиялары" тақырыбында сөз сөйлеп, қазақ дәстүрлеріндегі ою-өрнектердің құпиялары мен олардың символикасы туралы айтып берді.

Кездесу қорытындысы бойынша жақын арада ынтымақтастық жөніндегі жоспарлар және ынтымақтастық туралы меморандум жасасу белгіленді.

Silkway Халықаралық университетінің "Кәсіптік оқыту және өнер"кафедрасында қолданбалы өнердің көптеген түрлері бар. Кездесу қорытындысы бойынша кафедра меңгерушісі Ұлжамал Қонақбаева спикерлерді университет мұражайы мен кафедраға баруға, сондай-ақ осы салада офлайн режимінде тәжірибе алмасуға шақырды.