2021 жылдың 25 наурызында SILKWAY Халықаралық университетінде халықаралық аптаның екінші маусымы-Халықаралық Жібек жолы апталығы - 2021 басталды.

2021 жылдың 25 наурызында SILKWAY Халықаралық университетінде дәстүрге айналған екінші "2021 халықаралық аптасы - SILKWAY International Week – 2021" басталды.

Іс-шараның мақсаты серіктес жоғары оқу орындарымен халықаралық байланыстарды дамыту, халықаралық қызметін ұйымдастырудың үздік тәжірибелерін көрсету, халықаралық академиялық ынтымақтастықтың өсуіне алып келетін мәдениетаралық диалог үшін халықаралық платформа құру болып табылады.
Халықаралық ынтымақтастық SILKWAY халықаралық университеті қызметінің басым бағыттарының бірі, университеттік білімнің халықаралық стандарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету құралы болып табылады.

"SILKWAY InternationalWeek-2021" халықаралық ынтымақтастықты жандандыру және интернационалдандыруды дамыту процесіне шетелдік әріптес жоғары оқу орындарының өкілдерін, оқытушылар мен студенттерді тартады.
"SILKWAY InternationalWeek – 2021" өткізу кезінде, 2021 жылғы 25 наурыз бен 2 сәуір аралығында Студенттер үшін Таяу Шығыс университеті (Йордания), халықаралық Балтық академиясы (Латвия), Самара мемлекеттік әлеуметтік-педагогикалық университеті (РФ), Ресей халықтар достығы университеті (РФ), а. п. Чехов атындағы Таганрог институты (РФ), Қырғызстанның халықаралық университеті (Қырғыз республикасы) сияқты университеттердің жетекші оқытушыларының қонақ дәрістері ұйымдастырылды.); EDUGLOB (Қазақстан Республикасы) Білім беру орталығының вебинары шеңберінде студенттер мен оқытушыларға арналған гранттық бағдарламалардың тұсаукесерлері, Workshop "ТжКБ оқытушыларының әлеуетін арттыру арқылы Болон процесінің қағидаттарын іске асыруға сәйкес ВО альянсын және типтерін құру": лайфхактар ТЕМПУС және Эразмус+ (Қазақ Еңбек және әлеуметтік қатынастар академиясы,ҚР) жобаларының идеялары мен нәтижелерінің синергиясы.

"SILKWAY InternationalWeek – 2021" апогейі 2021 жылғы 2 сәуірде өтетін "IV Юнусов оқулары: халықаралық интеграция жағдайындағы білім мен ғылымды дамытудың үрдістері мен перспективалары" атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияны өткізу болады.

"Silkway InternationalWeek-2021" іс – шарасын Silkway халықаралық университеті ректорының м.а. - Жарқынбеков Мұрат Асанұлы ашты. Аталған іс-шараның модераторы Silkway Халықаралық университетінің PhD, ғылым және инновациялар жөніндегі проректоры Б.Е. Жақыпбаев болды.

Құттықтау сөздерімен: Билал Аль Равашде – Адам құқықтары жөніндегі орталықтың директоры, Таяу Шығыс университетінің докторы (Йордания, Амман қ.); Инта Бука –халықаралық Балтық академиясының халықаралық қызмет жөніндегі проректоры (Латвия, Рига қ.); Бондарева Валерия Витальевна –Самар Мемлекеттік әлеуметтік-педагогикалық университетінің Халықаралық бөлімінің басшысы (РФ, Самара қ.); Байходжоев Муратбек Сейтказиевич – Қырғызстанның Халықаралық университетінің Ғылым және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры (Бішкек қ., Қырғыз Республикасы).
Халықаралық қызметтің тиімділігі SILKWAY халықаралық университеті басшылығының дәстүрлі ашық ақпараттық саясатында, Халықаралық қызметтің жария сипатын беру мақсатында барлық қызметкерлердің, оқытушылардың, студенттердің белсенді қатысуымен көрінеді, сондықтан "SILKWAY InternationalWeek – 2021" өткізу стратегиялық серіктестермен байланыстарды дамытуға және қолдауға ықпал ететін және университеттің визит картасына айналған"имидждік" іс-шара болып табылады.