Бүгін Silkway Халықаралық университетінде Орталық Азия халықтарының генофондына бірлескен ғылыми зерттеу жүргізілуде. Ұлттық биотехнология орталығының атынан адам генетикасы зертханасының меңгерушісі, PhD Жабағин М.К. университет базасында жұмыс істеп тұрған "Іргелі және қолданбалы зерттеулер" ҒЗИ жанындағы "өмір туралы Ғылым" Ғылыми орталығының жетекшісі канд. ғылым Жигитеков т.а. Адам генетикасы зертханасында молекулярлық-генетикалық жұмыстарды жүргізу үшін генетикалық тестілеу үшін шетелдік студенттердің еріктілерін жалдау бойынша пилоттық жоба өткізді.
Осы зерттеудің арқасында бірыңғай генетикалық мұраны және Орталық Азия халықтарының тарихын қайта жаңартуға мүмкіндік беретін нәтижелер алуға болады. Зерттеулер аяқталғаннан кейін Web of Science деректер базасына кіретін халықаралық басылымда бірлескен жариялау жоспарлануда.