Хабарландырулар

"ТҮРКІ ӘЛЕМІ. ТАРИХИ-МӘДЕНИ АТЛАС

Халықаралық Түркі академиясы (InternationalTurkicAcademy)
8 қаңтар күні Нұр-Сұлтан қаласындағы Ұлттық академиялық кітапханада "ТҮРКІ ӘЛЕМІ. ТАРИХИ-МӘДЕНИ МҰРА" атты жиын өткізеді.
Тәуелсіздіктің 30 жылдығына арналған алқалы жиынға Түркі кеңесінің алғашқы Бас хатшысы Халил Ақынжы, ТүркПА ұйымының Бас хатшысы Алтынбек Мамаюсупов, Әзербайжанның алғашқы Премьер-министрі Гасан Гасанов, Қырғызстанның экс-мемлекеттік хатшысы Османакун Ибраимов, өзбекстандық сенатор Азамат Зиё, академик Оразақ Смағұлов, сондай-ақ Ресейден, Моңғолиядан, Индиядан, Германиядан, АҚШ-тан белгілі ғалымдар қатысып, сөз сөйлейді. Аталған жиында университетіміздің «Түркология» орталығының басшысы Сейсенбай Құдасов мырза да қатысты.
Онлайн арқылы да көптеген көрнекті ғалымдар, мемлекет және қоғам қайраткерлері, елшілер, дипломаттар мен депутаттар, белгілі саясаттанушылар, академиялар мен ғылыми институттардың басшылары қатысқан жиын барысында Түркі академиясы әзірлеп, шығарған "ТҮРКІ ӘЛЕМІ. ТАРИХИ-МӘДЕНИ АТЛАС" атты іргелі еңбектің таныстыру-тұсаукесер рәсімі өтеді.
Айтакетерлік жайт, бұл Атласта 200-ден астамтарихикарталар топтастырылған. Сонаусақ-скиф, ғұн дәуірінен бастап кешегі кеңестік кезеңге дейінгі дәуірлерді тұтас қамтитын Атласта түркі әлеміне қатысты әйгілі жиһангездер мен саяхатшылар әзірлеген карталар толықтай енген.
Зум арқылыөтетінбұліс-шарағасіз де тыңдарманретіндеқатысааласыз.
Сілтемесі: Zoom ID: 88476969270